FAB 211

Kód: 84
Neohodnotené
Značka: FAB
€57 –12 %
FAB 211
€57 –12 % €49,90
Skladom (3 ks)

Visiaci zámok - bezpečnostný

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Visiaci zámok je univerzálny a jednoduchý spôsob ako uzamknúť dvere, bránku, skrinky alebo batožinu. Zámok FAB vám okrem univerzálneho použitia doma, na chate alebo na cestách zaručí aj vysokú bezpečnosť a čo najľahšiu manipuláciu.

Tento bezpečnostný zámok je certifikovaná v bezpečnostnej triede 3 a má hneď niekoľko úrovní ochrany: strmeň zámky so zvýšenou ochranou proti rezaniu, strihaniu alebo úderom kladiva, cylindrickú vložku odolnú proti vyhmataniu prekrytým profilom a proti nedeštruktívnej metóde bumpingu špeciálne tvarovanými stavítkami a prídavnými blokovacími prvkami.

Obojstranne istený oceľový strmeň s priemerom 8 mm je po odomknutí otočný o 360° a kľúč je možné zasunúť alebo vysunúť iba v uzamknutom stave. Teleso zámky je z mosadze s povrchovou úpravou nikel a chróm.

Dodatočné parametre

Kategória: Bezpečnostné visiace zámky
Záruka: 2 roky

Značka FAB má za sebou viac ako storočnú históriu. Koľkokrát sa asi kľúč s hlavou psa v logu otočil v zámke? Koľko kľúčov sa nešťastnou náhodou stratilo a koľko ľudí si odfúklo, keď ten svoj nakoniec predsa len našlo vo vačku?

Generácie ľudí sa spoliehali na kvalitu výrobkov so značkou FAB. Značka FAB je tu aj v 21. storočí. Vďaka storočnej tradícii rozumie potrebám svojich zákazníkov a neustále prináša nové riešenia v oblasti dverného vybavenia a ochrany majetku. Technologický vývoj ide dopredu, zabezpečovacie systémy sa zdokonaľujú a „fabka“ ako synonymum kvality, na ktorú sa dá spoľahnúť, zostáva.

Pod značkou FAB sa vyrábajú produkty na kompletné dverné vybavenie:

  • cylindrické vložky - mechanické, mechatronické
  • systémy generálneho a hlavného kľúča
  • zadlabovacie zámky
  • visacie, lankové a prídavné zámky
  • bezpečnostné dverné kovania
  • dverné a podlahové zatvárače


Pôvod názvu
Názov značky FAB vznikol z prvých troch písmen priezviska jedného zo zakladateľov značky, Aloisa Fáborského. Druhým zakladateľom bol František Šeďa, ktorý vlastnil polovicu firmy do roku 1916, kedy svoj podiel predal z neznámeho dôvodu Fáborskému.

Hlava psa, symbol výrobkov FAB, sa objavila na kľúčoch z rychnovskej továrne už v 30. rokoch a, s malou prestávkou na začiatku 21. storočia, vydržala až dodnes. Autorom návrhu loga psa je rychnovský sochár Jan Moravec (sused Aloisa Fáborského).