FAB 1000 s gombíkom

Kód: 315/30 315/31 315/40 Zvoľte variant
Výpredaj
Neohodnotené
Značka: FAB
€94,08 €95,28 €98,04 od €94,08
Skladom (5 ks) Skladom (5 ks) Skladom (5 ks) Zvoľte variant
Rozmer
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Prevedenie
Počet kľúčov naviac
Montáž zámku ( je možné objednať len v Bratislave a okolí ) ?

Patentovo chránená bezpečnostná cylindrická vložka s veľmi vysokou ochranou.

Pre zabezpečenie vchodových dverí je najdôležitejšie mať cylindrickú vložku s veľmi vysokou ochranou. Rad FAB 1000 ponúka vložky v bezpečnostnej triede 4, čo je najvyššia ochrana, ktorú vložky majú.

Ak si nie ste istý ohľadom rozmeru cylindrickej vložky, nahrajte do prílohy fotografiu Vašich dverí a  prípadne nám napíšte do poznámky ďalší popis. My sa Vám následne ozveme a pomôžeme Vám s výberom správneho rozmeru zámku.

Detailné informácie

Podrobný popis

 

Výhodou radu FAB 1000 je ich ochrana proti odvŕtaniu, a vďaka špeciálne tvarovaným stavítkam a prídavným bočným blokovacím prvkom je odolná proti nedeštruktívnej metóde bumpingu. Navyše prekrytý profil v rade FAB 1000 zaisťuje ochranu proti vyhmataniu.

Cylindrická vložka radu FAB 1000 sa vyrába vo variante obojstranná, gombíková alebo jednostranná vložka. Na zákazku je možné vyrobiť cylindrickú vložku s ozubeným kolieskom (10 alebo 12 zubov) alebo ju doplniť o prestupovú spojkou, kedy možno vložku ovládať aj pri zasunutom kľúči z druhej strany dverí.

Povrchové úpravy sú buď saténový nikel (vložky sú označené Ns) alebo mosadz. Balenie obsahuje štandardne päť kľúčov a bezpečnostnú kartu, ktorá je nutná k prirobeniu ďalších kľúčov.

V prípade, že užívateľ potrebuje zaistiť vstup do viacerých nehnuteľností alebo jeho dom disponuje viacerými vstupmi, je možné všade umiestniť vložky rovnakého radu FAB 1000 a zjednotiť ich na jeden kľúč. Tým sa výrazne zníži počet kľúčov, ktoré nosí v zväzku a všetky zámky otvorí jedným kľúčom.

 

 • cylindrická vložka sa vyrába od dĺžky 58 mm (29+29 mm).
 • certifikovaná podľa ČSN P EN 1627:2000 v bezpečnostnej triede BT 4
 • spĺňa požiadavky NBÚ "uzamykací systém typ 3" podľa zákona 528/2005Zb.
 • patentová ochrana kľúča - úžitkový vzor CZ 22011 U1, pat. prihláška PV 2010-798
 • 5 stavítiek vertikálne orientovaných + bočné blokovacie kolíky
 • Europrofil podľa DIN normy

Dodatočné parametre

Kategória: 4. bezpečnostná trieda
Záruka: 2 roky

Značka FAB má za sebou viac ako storočnú históriu. Koľkokrát sa asi kľúč s hlavou psa v logu otočil v zámke? Koľko kľúčov sa nešťastnou náhodou stratilo a koľko ľudí si odfúklo, keď ten svoj nakoniec predsa len našlo vo vačku?

Generácie ľudí sa spoliehali na kvalitu výrobkov so značkou FAB. Značka FAB je tu aj v 21. storočí. Vďaka storočnej tradícii rozumie potrebám svojich zákazníkov a neustále prináša nové riešenia v oblasti dverného vybavenia a ochrany majetku. Technologický vývoj ide dopredu, zabezpečovacie systémy sa zdokonaľujú a „fabka“ ako synonymum kvality, na ktorú sa dá spoľahnúť, zostáva.

Pod značkou FAB sa vyrábajú produkty na kompletné dverné vybavenie:

 • cylindrické vložky - mechanické, mechatronické
 • systémy generálneho a hlavného kľúča
 • zadlabovacie zámky
 • visacie, lankové a prídavné zámky
 • bezpečnostné dverné kovania
 • dverné a podlahové zatvárače


Pôvod názvu
Názov značky FAB vznikol z prvých troch písmen priezviska jedného zo zakladateľov značky, Aloisa Fáborského. Druhým zakladateľom bol František Šeďa, ktorý vlastnil polovicu firmy do roku 1916, kedy svoj podiel predal z neznámeho dôvodu Fáborskému.

Hlava psa, symbol výrobkov FAB, sa objavila na kľúčoch z rychnovskej továrne už v 30. rokoch a, s malou prestávkou na začiatku 21. storočia, vydržala až dodnes. Autorom návrhu loga psa je rychnovský sochár Jan Moravec (sused Aloisa Fáborského).